Budynek CTTV w Pekinie

Znów wracamy do Chin, ponieważ to kraj wielkich możliwości i ogromnych inwestycji, które mają pokazywać całemu światu sukces tamtejszej gospodarki oraz tempo rozwoju. Jak w każdym kraju, tak i tam z rozmachem działają media, w tym te należące do państwa.

Na tle zabudowań Pekinu mocno wyróżnia się siedziba centralnej rządowej telewizji CTTV. Obiekt utrzymany w zgodzie z nowoczesnymi trendami w architekturze budowano przez cztery lata, ale końcowy efekt zdaje się wynagradzać tak długi czas realizacji.

Twórcami projektu gmachu jest para znakomitych architektów – Rem Koolhaas oraz Ole Scheeren. Jednym z wymagań jakie im postawiono było przygotowanie budynku w taki sposób, aby jego bryła i konstrukcja były odporne na skutki trzęsień ziemi.

Dom Wielorodzinny Bratków oferuje nowe mieszkania na sprzedaż w Sosnowcu, z którego jest blisko do Dąbrowy Górniczej FALO NIERUCHOMOŚCI kompleksowe zarządzanie nieruchomościami poznań ul. Palacza 104, Poznań

Efektem ich pracy jest obiekt składający się z dwóch nachylonych wież, połączonych na szczycie specjalnym łącznikiem. Budynek zawiera w sobie 52 kondygnacje nadziemne i trzy podziemne.

Łączna wysokość siedziby CTTV to aż 234 metry. Gmach zalicza się do najbardziej oryginalnych i charakterystycznych punktów Pekinu.

GRC Invest Partner